Vývojový projekt Advanced Materials-JTJ – Vysokokapacitní Li akumulátor s 3D elektrodami vstupuje do finální fáze – příprava velkovýroby

Nápad na vývoj zcela nového konstrukčního typu lithiového akumulátoru se silnovrstvými elektrodami využívající nanomateriály se zrodil v Advanced Materials před více než sedmi lety. Vývoj byl realizován v rámci společné firmy HE3DA s.r.o. s využitím ryze privátních zdrojů financování. Náročný vývoj dospěl na sklonku roku 2015 k vytvoření průmyslového prototypu akumulátoru o kapacitě 1 kWh.

Dalším přirozeným krokem projektu, který se zrodil v Advanced materials-JTJ, je prechod k masové průmyslové výrobě. Tato etapa však vyžaduje velký objem investic, řádově stamiliony EUR. Od druhé poloviny roku 2015 proto společnmost HE3DA intenzivně vyhledávala vhodného strategického partnera s nímž by mohla společně vybudovat závod na masovou výrobu nové baterie. V březnu 2016 se takového investora podařilo nalézt. Je jím čínský podnikatel Chu Jüan-pin, který se rozhodnul do další faze rozvoje projektu HE3DA vložit 100 milionů EUR.

Zprávu o investici přinesly Hospodářské noviny v článku „Český vědec vyrobil revoluční baterii. Číňané do ní investují 2,7 miliardy korun“ (odkaz na článek).

Článek ke stažení:

V souvislosti s informací o vstupu čínského investora uveřejnila DVTV rozhovor s J. Procházkou

Pin It on Pinterest

winner of business award europe 2019 winner of business award europe 2016