Autoplachta, která čistí vzduch

Města po celém světě používají nátěry z oxidu titaničitého pro jejich schopnost odstraňovat znečištění z ovzduší. Tyto nátěry se obvykle nanášejí na silnice a budovy – ale při své misi ukázat, jak může být používání elektroaut příjemné, našel Volkswagen Canada nový způsob jejich využití.

Volkswagen Canada ve spolupráci s týmem TYPE1/TAXI představil pozoruhodné řešení pro boj se znečištěním ovzduší na nečekaném místě – v krytu svého plně elektrického vozu ID.4. Ten umí víc než jen chránit vozidlo. Aktivně odstraňuje znečištění z ovzduší.

Jak tedy funguje? Při aktivaci denním světlem plachta pohlcuje znečišťující látky z okolního prostředí, které se následně rozkládají na neškodné látky, jako je voda a další základní prvky.

Kryty byly vyrobeny ve spolupráci s nanotechnologickou společností FN NANO Canada, byly přizpůsobeny pro model ID.4 a rozeslány majitelům.

„Majitelé vozu ID.4 své plně elektrické SUV milují. A jako majitelé elektromobilů jsou také nadšeni pro ekologii. Proto jsme chtěli vytvořit příslušenství, které by pomohlo chránit obojí,“ říká vedoucí marketingu Lynne Piette.

Na své misi chce ukázat, jak může být používání elektroaut příjemné, a proto představil Volkswagen Canada plně elektrickou verzi ikonického mikrobusu VW. Touto nejnovější iniciativou chtěl také ukázat, že i příslušenství pro elektromobily může být přínosem pro planetu.

Pin It on Pinterest

winner of business award europe 2019 winner of business award europe 2016