Technologie FN NANO® v Národním technickém muzeu

Národní technické muzeum v Praze dne 25.6.2019 představilo veřejnosti událost s názvem „Nanoden“ a my jsme byli při tom. 

Společnost FN-NANO s.r.o zde představila jediné certifikované fotokatalytické funkční nátěry FN®na světě, které čistí vzduch v exteriéru i interiéru a dokáží udržet natřené plochy stále čisté.

Děkujeme všem, kteří přišli na tento prezentační den nanotechnologií a věříme, že jsme svými funkčními nátěry zaujali a že se s některými ještě znovu setkáme.

Návštěvníci se zde mohli přesvědčit, že nanotechnologie dnes již nejsou něčím nepochopitelným a vzdáleným v daleké budoucnosti. 

„Nanotechnologie zacházejí s hmotou na neviditelné úrovni. Díky tomu lze zdánlivě běžným produktům „vdechnout“ zcela novou funkci, kterou ve viditelném měřítku nelze stvořit. „Získáváte výrobky s novými a někdy nečekanými vlastnostmi. Použití je nejrůznější. Existují samočisticí nátěry na dům, které samy čistí sebe i vzduch. Nano je měřítko. Všichni si dovedou představit jeden metr. Vedle toho je nanometr něco neviditelného. Pro srovnání – pokud si představíte zeměkouli a cvrnkací kuličku – tak to je rozdíl mezi jedním metrem a jedním nanometrem.“ – vysvětlil předseda Asociace nanotechnologického průmyslu České republiky Jiří Kůs.

Zde malá fotogalerie z akce:

Pin It on Pinterest

winner of business award europe 2019 winner of business award europe 2016